Adıyaman'da kabus bitmiyor! 76 ev karantinaya alındı
Haber
13 Eylül 2020 - Pazar 12:46
 
Adıyaman'da kabus bitmiyor! 76 ev karantinaya alındı
Gündem Haberi
Adıyaman'da kabus bitmiyor! 76 ev karantinaya alındı

Her geçen gün birçok evin daha karantinaya alındığı Adıyaman'da, testi pozitif çıkanların sayısında artış yaşanırken, hastanelerdeki doluluk oranı da gittikçe yükseliyor.

 

Adıyaman'da, İl Umumi Hıfzıssıhha Kurulu'nun aldığı karar ile Coronavirus nedeniyle 76 ev daha karantinaya alınırken, eylül ayı içerisinde karantinaya alınan hane sayısı 841'e yükseldi.

 

Konuya ilişkin olarak Adıyaman Valiliğinden yapılan açıklamada, Coronavirus salgınının görüldüğü andan itibaren; salgının, toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski yönetme, sosyal izolasyonu temin, sosyal mesafeyi koruma ve salgının, bulaşın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla birçok tedbir kararının alınarak uygulamaya geçirildiği ifade edildi.

 

Açıklamada, belirtilen çerçevede hassasiyetin eksiksiz bir şekilde yerine getirilmesinin sağlanması gerektiği, konu hakkında gerekli hassasiyet göstermeyenlere ve alınan kararlara uymayan vatandaşlara Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci maddesi gereğince idari para cezasının uygulanacağı belirtildi. (İLKHA)
 

Kaynak: () - İLKHA Editör: Ziya Bozkurt
Etiketler: Adıyaman'da, kabus, bitmiyor!, 76, ev, karantinaya, alındı, ,
Yorumlar
Haber Yazılımı