Haber Detayı
04 Ekim 2018 - Perşembe 17:07
 
Adıyaman'da jandarmadan huzur operasyonu
ASAYİŞ Haberi
Adıyaman'da jandarmadan huzur operasyonu

(HABR MERKEZİ)-Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı ekiplerince düzenlenen huzur operasyonunda, 2 bin 36 kişinin kimlik bilgileri sorgulandı. Biri cinayet suçundan olmak üzere çeşitli suçlardan aranan  8 kişi gözaltına alındı.

 

Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, kentte olası terör ile asayiş olaylarına yönelik tedbir ve daha önce işlenen suçların faillerinin yakalanması amacıyla huzur operasyonu düzenledi.Düzenlenen huzur operasyonunda, 2 bin 36 kişinin kimlik bilgileri sorgulandı. Biri cinayet suçundan olmak üzere çeşitli suçlardan aranan  8 kişi gözaltına alındı.

 

Opesyona ilşkin Adıyaman İl Jandarma Komutanlığından yapılan açıklamada;

 

"Adıyaman İl Jandarma komutalığınca 03.10 2018 günü 180 personelin katılı ile Türkiye Huzur ve Güven Uygulaması (2018/4) icra edilmiştir.


Faaliyet sonucunda 2 bin 36 kişi sorgulanmış, çeşitli suçlardan aranan 7 şahıs yakalanmış, 1kişi adam öldürmek suçundan gözaltına alınmıştır.


Uygulama 43 tüp bayi,10 gübre bayi, 89 gıda bayi denetlenmiştir. Ayrıca uygulamalarda 768 araç kontrol edilmiş, 17,818 TL para cezası uygulanmış, 1 araç trafikten men edilmiştir. 


Adıyaman İl Jandarma Komutanlığı olarak, Adıyaman halkının huzurlu bir yaşam sürmesi için gece gündüz demeden 24 saat görevinin başında, yılmadan ve yorulmadan terör ve uyuşturucu ile etkin mücadeleye halkımızın da bizlere olan desteği ile kararlılıkla devam edecektir" şeklinde ifade edildi.

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör:
Etiketler: Adıyaman'da, jandarmadan, huzur, operasyonu,
Yorumlar
Haber Yazılımı