Haber Detayı
30 Mayıs 2019 - Perşembe 13:21
 
Adıyaman Bayrama Hazır
BÖLGE Haberi
Adıyaman Bayrama Hazır

KAHTA SES HABER-Adıyaman Belediyesi, vatandaşların Ramazan Bayramı’nı huzur içinde geçirmesi için gerekli tüm hazırlıkları tamamladı.


Adıyaman Belediyesi, Adıyaman halkının Ramazan Bayramını huzur, çersinde geçirmesi için bayram süresince şehrin dört bir yanında oluşturduğu ekipler gerekli tüm hazırlıklarını tamamladı.

 

Bayram hazırlıklarına ilişkin Adıyaman Belediyesinden yapılan açıklamada; Adıyaman halkının mezarlık ziyaretlerini rahat bir ortamda gerçekleştirmeleri için arife günü şehrin farklı noktalarından mezarlığa ücretsiz servis tahsis yapılacağı belirtilerek Temizlik İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin yeni ve eski mezarlıklar ile şehrin değişik noktalarında bulunan Karapınar ve Pirin mezarlıklarında ve Şehitliklerde ve camilerde iç ve dış temizlik çalışmalarının yapıldığına işaret edilerek, arife günü ise şehir merkezinin yıkanacağı ifade edildi.

 

 "Zabıta ve İtfaiye 24 Saat Görev Başında"


Ramazan ayı süresince çalışmalarına yoğunluk veren Zabıta Müdürlüğü ekipleri Bayram süresince 24 saat hizmet verecek. Bayram öncesi kaldırım işgallerinden, seyyar satıcıların satış alanının belirlenmesine ilişkin düzenlemeler yapan ekipler, bayramdan üç gün önce Gölebatmaz ve Sağlık Ocağı Caddelerinin trafiğe kapatılması için gerekli tedbirleri alırken Adıyaman Belediyesi itfaiye müdürlüğü de aynı 24 saat hizmet verecek. Vatandaşlar dilek, talep ve şikâyetlerini 24 saat esasına göre hizmet verecek ALO 153, Beyaz Masa ve 110 İtfaiye telefonlarına ulaşabilecek. 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Adıyaman, Bayrama, Hazır,
Yorumlar
Haber Yazılımı