Haber Detayı
16 Ocak 2019 - Çarşamba 21:35
 
Adıyaman'a’Altın Bebek Dostu İl’ unvanı verildi
SAĞLIK Haberi
Adıyaman'a’Altın Bebek Dostu İl’ unvanı verildi

(K.S)-HABER MERKEZİ-Adıyaman'a, çocuk sağlığı programlarıyla birlikte Anne Sütünün Teşviği ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları kapsamında gösterdiği başarılı çalışmalar nedeniyle ’Altın Bebek Dostu İl’ unvanı verildi.

 

Anne Sütünün Teşviki ve Bebek Dostu Sağlık Kuruluşları Programı çerçevesinde, Adıyaman İl Sağlık Müdürlüğü tarafından gerek aile sağlığı merkezleri gerek hastaneler bazında yapılan başarılı çalışmalar ve düzenlenen hizmet içi eğitimlerin Bakanlık Ulusal Değerlendirme Ekibi tarafından değerlendirilmesi neticesinde Adıyaman ili “Altın Bebek Dostu il” unvanı aldı.

 

Adıyaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Erdoğan ÖZ yaptığı açıklamada: “Emzirmenin özendirilmesi, teşvik edilmesi ve sürdürülmesinin sağlanması bebek sağlığı ve gelişimi açısından önemli bir konudur. Bu konuda özverili bir şekilde çalışan ve bu başarıyı hastanelerimize kazandıran tüm sağlık personelimize teşekkür ederim.” dedi.

 

ÖZ, bu çalışmalar kapsamında “Bebek Dostu Hastane” unvanı almaya hak kazanan Adıyaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Besni Devlet Hastanesi, Gölbaşı Devlet Hastanesi, Kahta Devlet Hastanesi ve Özel Adıyaman Park Hospital hastanelerine plaketlerini takdim ederek başarılarının devamını diledi.

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: Adıyaman'a’Altın, Bebek, Dostu, İl’, unvanı, verildi,
Haber Yazılımı