Haber Detayı
23 Şubat 2019 - Cumartesi 08:23
 
52 Okul “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” Sertifikası Aldı
SAĞLIK Haberi
52 Okul “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” Sertifikası Aldı

KAHTA SES HABER-Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan “Beyaz Bayrak” projesi kapsamında “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul” sertifikası almaya hak kazanan 52 okula düzenlenen törenle sertifikiları verildi.

 

İl protkolü ve okul müdürlerinin katılımlarıyla, Sağlık Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen “Beyaz Bayrak” ve “Beslenme Dostu Okul”  sertifika dağıtım töreninde konuşan  İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet ALAGÖZ, okullarımızda kalitenin genel olarak yükseldiğini, çocukların sağlıklı yaşam konusunda erken yaşta  olumlu davranışlar geliştirmelerine büyük katkısı olduğunu,çocukların önceki yıllara göre göre daha temiz ve hijyenik ortamlarda öğrenim gördüklerini belirterek tüm okulların bu niteliklere sahip olmak için çaba göstermesi gerektiğini söyledi.

 

Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. H. Mustafa KUTLU ise konuşmasında, Sağlık Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tarım Orman Müdürlüğü’nün ekipleri tarafından ortak yapılan faaliyetler neticesinde programın başarılı bir şekilde yürütüldüğünü ve ilimizde okulların 45’inin beyaz bayraklı okul, 21’inin ise beslenme dostu okul unvanına sahip olduğunu belirtti. Kutlu verilen bu emeğin aslında geleceğimizin garantisi çocukların sağlıklı yetişmesi anlamına geldiğini ifade etti.


Yapılan konuşmaların ardından diyetisyen Zeynep KÖŞKER, Beyaz Bayrak İşbirliği Protokolü ve Beslenme Dostu Okullar Programı hakkında sunum gerçekleştirdi. 

 

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan “Beyaz Bayrak” İş Birliği Protokolü ile eğitim kurumlarının, temizlik ve sağlığa uygunluk konusunda teşvik edilmesi, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi, yaşam kalitesinin yükseltilmesi, yeterli eğitim almış sağlıklı nesiller yetiştirilmesi, “Beslenme Dostu Okullar” İş Birliği Protokolü ile de, ülke genelinde Millî Eğitim Bakanlığına bağlı okulların sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam konularında teşvik edilmesi ve bu konuda yapılan iyi uygulamaların desteklenmesi ile okul ortamı ve öğrenci sağlığının geliştirilmesi amaçlanıyor.

 

 

Kaynak: (KSH) - KAHTASES HABER Editör: Ziya BOZKURT
Etiketler: 52, Okul, “Beyaz, Bayrak”, ve, “Beslenme, Dostu, Okul”, Sertifikası, Aldı,
Yorumlar
Haber Yazılımı